Oslavy začínají výjezdem šaliny, křtem knihy i pivem

3. 9. 2021 -

Přestože oficiální výročí 200 let od narození G. J. Mendela bude až v roce 2022, slavit začínáme už letos. Chceme tak upozornit veřejnost s předstihem na to, že se významné jubileum blíží. Oslavy startujeme v týdnu od 20. 9., kdy na univerzitě začíná semestr už na všech fakultách.

V pondělí 20. září vyjela do brněnských ulic zelená šalina s komiksovou grafikou G. J. Mendela od spisovatelky a ilustrátorky Lucie Seifertové.

V úterý 21. září v 15:00 proběhne v Lužánkách křest komiksu Gregor Johann Mendel a strastiplný příběh genů od Lucie Seifertové, publikace, která zábavnou formou popisuje Mendelův život, výzkum i vědce, kteří na jeho odkaz navazují. Komiks bude na prodej za 150 Kč v MENDELU SHOPU.

Ve zkrácené podobě si Mendelův příběh můžete prohlédnout na stejnojmenné výstavě, kterou můžete navštívit na těchto místech:
21. - 24. 9. park Lužánky
24. - 11. 10. kampus Mendelovy univerzity v Brně
11. 10. - 8. 11. Malinovského náměstí
8. 11. - 20.12. Kraví hora

Při příležitosti oslav je k opět k dostání i Mendelbier z Pivovaru Moravia. Aktuálně je na čepu v těchto restauracích:
Pivárium Zelená Kočka - Dvořákova
Zelená Kočka pivovarská restaurace - Kounicova
Lucky Bastard Beers House - Bratří Čapků
Beermobil - Babická
The Roses Co - Purkyňova
Pivní Burza - Veveří, Jánská

Lahve se aktuálně dají koupit v Maneu, v Jasu ve Střelicích a samozřejmě i přímo v Pivovaru Moravia.